Jak dotrzeć do partnerki, by chciała ze mną porozmawiać?

Witam moj problem polega na tym rozstalem sie z kobieta ktora w jeden dzien klamiac opierajc sie na kłamstwach i wymyślając kolejne niszczy mi zyce jest bardzo uparta nie ma własnego zdania uważam ze ma problem ze soba pochodzi z rodziny alkoholików prosze o pomoc jak do niej dotrzec by chciała chociaż porozmawiać

Dzień Dobry Panu,

Wnioskuję, że przyczyną nieporozumień między Wami mogą być błędy komunikacyjne.

Pomocna byłaby szczera rozmowa, na spokojnie - bez oceniania - przestawienie się na
zrozumienie partnerki i - proszę włączyć empatię, na tyle, na ile Pan potrafi.
Bo jeśli pojawia się ocenianie, to rozmówca wyłącza słuchanie..

Żeby doszło do spotkania i rozmowy, proszę zachęcić partnerkę - proponując jej kameralne i ciekawe miejsce, żebyście mogli "rzucić na luz" i wzajemnie się wysłuchać.

Umówić się, że najpierw przez 10 minut mówi tylko partnerka i Pan słucha i nie przerywa, a następnie mówi Pan, i prosi, żeby Panu nie przeszkadzała.

Życzę Panu owocnej rozmowy,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry

Przede wszystkim proszę pamiętać o jednej, ważnej sprawie. Choć to bardzo trudne, to nie powinien Pan zapomnieć, że za zachowanie Pana byłej partnerki odpowiedzialna jest ona, nie Pan. Może Pan zasugerować jej wspólną lub indywidualną konsultację z psychologiem by rozwiązać istniejące między Wami problemy. Jeśli jednak odmówi, będzie Pan musiał to zaakceptować. Tymczasem Pan może zastanowić się jak bardzo ważne są dla Pana Pana potrzeby i pragnienia. Pana Próba zadbania o siebie może także i jej dać chwilę wytchnienia i skłonić ją do refleksji nad sytuacją.

Pozdrawiam
Patryk Goleń, psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl