Jak leczyć nerwicę po wstrząsie mózgu?

3 lata temu doznałem silnego wstrząsu mózgu po którym zaczeły u mnie występować objawy nerwicowe depresyjne (ostatnio doszły nawet myśli samobójcze) lekarz neurolog powiedzial ze jezeli nie straciłem przytomności powinienem skierowac sie do psychiatry lub psychologa, co uwazam za bzdure bo moje zycie przed urazem bylo normalne, mialem robiony rezonans głowy 9 miesiecy po uderzeniu i wykazalo "poszerzenie naczyn vichrowa robine" ogólnie z reszta bylo w porzadku. Moje pytanie brzmi czy jest mozliwe ze uraz spowodowal te objawy? Jezeli tak gdzie sie to udac po pomoc??

Witam! Wskazany kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego. Oni są najwłaściwszą jednostką leczącą zaburzenia nerwicowe. Jeżeli idzie o doznany uraz (3 lata wcześniej) to mógł być czynnikiem spustowym (wyzwalającym) zaburzeń nerwicowych, a leczenie polega na odpowiednio dobranej psychoterapii z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Ł.