Jak nauczyć synka samodzielnego snu?

Witam, Nasz synek ma obecnie 2 miesiące. Początkowo spał w łóżeczku. Około 3 tygodnia jego życia zaczął się problem z kółkami,. Wtedy często plakat całymi nocami. Dlatego też w swej bezsilności i zmęczeniu zabraliśmy go parę razy do naszego łóżka. Od tamtej pory synek nie chce spać we własnym łóżeczku. Jeśli po zaśnięciu zostanie do niego odłożony, przebudza się po pewnym czasie i kończy się to płaczem, czasem wręcz spazmatycznym (gdy nie chcemy go zabrać z łóżeczka). W jaki sposób odzwyczaić go od spania z nami i na nowo nauczyć spać w łóżeczku? Pozdrawiam, Beata

Jedyną radą może być konsekwentne odkładanie go do łóżeczka, jeśli nie chcą Państwo z nim spać. Jest to jednak bardzo małe dziecko i być może potrzebuje jeszcze tej bliskości. Z czasem może będzie łatwiej odłożyć go do łóżeczka. Każde dziecko jest inne, nie można tego przewidzieć.