Jak obliczyć datę porodu?

witam moi lekarze nie umia mi wyliczyc daty porodu ostatnio mialam miesiaczke 7wrzesnia2013 r i trwala ona 5 dni ale 24 pAZDZIERNIKA 2013 R MIALAM 2 DNI OKRESU TAKIE SAMO PLAMIENIE TYLKO 2 DNI 3 DZIEN JUZ TAKIE BRAZOWE MI LECIALO NIBY MKIALAM NA MAJA POTEM POCZATEK CZERWCA POTEM 14-20 CZERWCA TERAZ 5 LIPIEC BLAGAM POMOZCIE MI BO TO CZEKANIE MNIE ZABIJE CHODZE JUZ CO TYDZIEN DO GINE SWOJEGO NIC SIE NIE DZIEJE A DNI LECA

Jeśli były plamienia, w ciąży a cykle nieregularne to termin porodu oblicza się na podstawie kilku pierwszych !!! badań USG-pozdrawiam