Jak pomóc mamie, która jest zdradzana?

Witam ! Mam wielki problem . Ponieważ moja mama ma nowego partnera od 12 lat , ale ostatnio zauważyłam jego rozmowy z inną kobietą i jestem pewna że ją zdradza. zresztą słyszałam jak mama rozmwiała ze swoim partnerem i płakała że nie życzy sobie zeby sie `z` nią(czyli tą kobietą)` . co mam z tym zrobić ? powiedzieć czy co ?

Trudno jest być "posłańcem złych wieści". Jest możliwe, ze cała złość skupi się na Pani, nawet jeśli będzie Pani działała dla dobra mamy. Jeśli jednak ma Pani poczucie i wrażenie, że Pani jest z tym zbyt trudno, może warto rozpocząć rozmowę w kontekście troski, miłości i skupić się mówieniu o swoich uczuciach, wątpliwościach, emocjach bardziej niż na oskarżeniach (np mówiąc, ze martwi się Pani o mamę, nie jest Pani pewna czy jest szczęśliwa w tym związku itp).
Ważna jest także Pani relacja z mamą- jeśli jest silna i bliska, zwykle rozmawiacie nawet o trudnych tematach otwarcie i szczerze, mozna podjąć próbe rozmowy.