Jak przygotować się do pierwszego razu?

Witam. Wiem,że niedługo nadejdzie mój "pierwszy raz' Moja dziewczyna jest ode mnie dużo starsza i to nie będzie jej pierwszy stosunek. Wiem, że mnie kocha, ale boję się, że ją zawiodę. Nie mam żadnego doświadczenia nawet jeśli chodzi o "dotykanie" siebie/kogoś. Nie wiem jak mam się przygotować co mam na siebie założyć, jak się zachowywać, jak sprawić jej przyjemność. Nie chcę być bierna i sama czerpać przyjemność z tej bliskości. Co mam zrobić? Z góry dziękuję. Paulina

Witam!
Pierwszy raz jest dla każdego bardzo ważny i dlatego powinnaś czuć się wtedy w miarę komfortowo, choć pewnie podniecona więc wybierz takie ubrania które lubisz, ale żeby nie były zbyt krępujące i dające ci dużo możliwości łatwego zrzucenia w odpowiednim momencie. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu co Ci będzie podpowiadał w związku z zainicjowaniem przez partnerkę , po prostu jej na to pozwól i w swoim czasie sama przejmij inicjatywę pamiętając to co robiła partnerka. Możesz tez delikatnie zapytać czy to jej sprawia przyjemność. i czerpać cały czas przyjemność z bliskości i dotykania. Oczywiście nie śpiesząc się . Wybierzcie lub wybierz najbardziej dla was komfortowe miejsce abyś czuła się w nim bezpiecznie. Powodzenia i pozdrawiam

Witam,
doświadczenia seksualne są częścią każdej miłosnej relacji,więc nie musisz tago traktować poprzez przygotowania extra.Ale jeżeli stawiasz się w roli "tej znacznie młodszej",możesz spróbować sama przejąć inicjatywę,by się przekonać,na ile druga osoba wzbudz w Tobie pożądanie i czułośc równocześnie,bo inaczej to nie jest/nie będzie wynik miłości i nie będziesz szczęśliwa.
Proponuję kontakt z psychoterapeutą i przyjrzenie się sobie samej,zanim przekroczysz własne granice.
Pozdrawiam i zapraszam.