Jak radzić sobie ze złym nastrojem?

Z dziewczyny bardzo towarzyskiej, uśmiechniętej i radosnej - stałam się najsmutniejszym człowiekiem na świecie. Tzn. nadal jestem szczęśliwa, mam cudowne osoby przy sobie, kochającego chłopaka, którego z dnia na dzień coraz bardziej od siebie odpycham i nie wiem dlaczego.. Bardzo go kocham a zachowuje się dla niego jak potwór a nie dziewczyna. Najmniejsza blachostka, taka jak to że spóźnił się np 20 minut wyprowadza mnie z równowagi i robię awanturę, która trwa kilka godzin i wtedy płacze cały czas i nie da się mnie uspokoić. Najgorsze jest to że jestem świadoma że on nic złego nie robi a za wszelką cenę chce mu pokazać że jednak robi coś źle. Nie wiem co się ze mną dzieje, siedzę w domu i z bardzo dobrego humoru potrafię wpaść w napad gdzie płacze kilka godzin bez przerwy i nie mam ochoty na nic. Myślę czy tabletki ziołowe na poprawę nastroju mi pomogą, bo już sobie sama ze sobą nie radzę.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt i za zaufanie.

Nie mam wątpliwości, że jest w Pani dużo siły, by zmierzyć się
z wyzwaniem, by dotrzeć do przyczyny niepokojących Panią symptomów.

Z Pani relacji wnioskuję, że to, co Pani przeżywa może być skutkiem Pani zmęczenia i być może są to sygnały Pani organizmu i Pani sfery psychicznej, że potrzebuje Pani regeneracji sił oraz rozładowania napięcia?
Dodatkowo jest Pani w końcowym okresie adolescencyjnym, który może objawiać się u Pani właśnie takimi silnymi emocjami.

Powyższa faza rozwojowa, ma największe znaczenie ze względu na tzw. kryzys tożsamości, który służy rozwojowi, kiedy to jest potrzeba stania się odrębnym, niezależnym Ja.
Wraz z rozwojem pojawiają się nowe zadania, wymagające aktualizacji dotychczasowych wzorców oraz przekonań (zachowania).
Jest to przede wszystkim okres tzw. utraty dzieciństwa, czyli dorastania...

Podsumowując, zachęcałabym Panią do kontrolnej oraz zwyczajnej rozmowy z Psychologiem/Psychoterapeutą, by mogła Pani podzielić się swoimi obawami.

Wspieram Panią mentalnie, życząc tylko satysfakcjonującego nastroju!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605