Jak stosować wenlafaksynę i paroksetynę?

Witam, czy jeżeli przez około tydzień brałam wenlafaksyne i zamieniam na paroksetyne, to można to zrobić od razu, czyli danego dnia nie wziąć wenlafaksyny, a zamiast niej paroksetyne? Nie trzeba robić jakiejs przerwy pomiedzy tymi lekami?

Witam! Zamianę leków z tych grup można robić na tzw. "zakładkę", czyli przez kilka dni podajemy oba leki w małych dawkach i stopniowo przechodzimy na lek docelowy. Żaden z tych leków nie będzie działał po tygodniowym przyjmowaniu, pierwsze oznaki ich działania pojawiają się po 2-4 tygodniach leczenia, czasem jeszcze później. Powodzenia i wytrwałości W. Łuczkowski.