Czy Wenlafaksyna może dawać takie skutki?

Czy wenlafaksyna może sprawiać że nic nam się nie chce? Taki spadek energii i brak ochoty na robienie czegokolwiek
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wenlafaksyna, znana również jako lek przeciwdepresyjny, należy do grupy leków zwanych inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Głównym celem tego środka jest zwiększenie dostępności wcześniej wymienionych hormonów w mózgu, co może pomóc w poprawie nastroju i redukcji objawów depresji.

Jednakże, jak wiele leków przeciwdepresyjnych, wenlafaksyna może powodować pewne działania niepożądane, które mogą obejmować zmęczenie, senność, spadek energii i utratę motywacji. Nie jest to jednak typowy efekt działania wenlafaksyny, który występuje u wszystkich pacjentów. Reakcje na lek mogą się bowiem różnić w zależności od osoby.

Jeśli skutki uboczne są dla Pani zbyt uciążliwe, zalecamy kontakt z psychiatrą, który może orzec o zmianie leku.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wplyw-na-organizm-ma-wenlafaksyna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.