Jak uwolnić się od uzależnienia od leku Alprox?

witam, od kilku lat przyjmuje ALPROX,PROSZE O POMOC JAK UWOLNIC SIE OD TYCH TEBLETEK ,JESLI NIE PRZYJME SWOJEJ DAWKI MAM OKROPNE SAMOPOCZUCIE,KRECI MI SIE W GLOWIE,NIE MAM SIL NA NIC ,WYMIOTUJE .DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ POZDRAWIAM AGNIESZKA

Nie podaje Pani dawki alprazolamu (Alprox) ani czasu przez jaki Pani ten lek przyjmuje. Substancja ta ma silne właściwości uzależniające, a ponadto charakteryzuje się krótki czasem działania. Zbyt szybkie odstawianie tego leku może się wiązań z nieprzyjemnymi objawami odstawiennymi. W przypadku osób uzależnionych od tego leku lub gdy nie można go odstawić z powodu silnych objawów odstawiennych, zamieniamy alprazolam na benzodiazepinę o dłuższym czasie działania i dopiero wtedy odstawiamy ten lek. Zazwyczaj odstawianie trwa wiele tygodni lub nawet miesięcy. Proponuję zgłosić się do doświadczonego psychiatry, w celu całościowej oceny stanu zdrowia psychicznego i zaplanowania dalszego postępowania - zaplanowanej zamiany alprazolamu na inną benzodiazepinę i późniejszego odstawienia lub wręcz innego leczenia, gdyż istotna jest odpowiedź na pytanie - na ile opisywane dolegliwości są objawami odstawiennymi, a na ile symptomami zaburzenia lękowego (?) nawracającego po odstawieniu leku?