Jak zostać seksuologiem?

Witam ;) Domyślam się, że większość ludzi zadaje pytania innego typu. Ja jednak chciałam się dowiedzieć jaka droga mnie czeka, aby zostać seksuologiem. Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedź ;)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani, do zostania seksuologiem prowadzą dwie odrębne drogi, ponieważ termin "seksuolog" oznacza dwie, różne grupy zawodowe zajmujące się podobną tematyką. Można zostać lekarzem-seksuologiem lub psychologiem-seksuologiem.
W przypadku lekarza seksuologia jest nad specjalizacją, w której można się specjalizować po wcześniejszym skończeniu specjalizacji z ginekologii, interny lub psychiatrii. Jednak już w trakcie pierwotnej specjalizacji można się zajmować problematyką seksuologiczną.
Jeżeli chodzi o ścieżkę psychologiczną, moje informacje mogą być niepełne. Wydaje mi się, że jest to kwestia albo studiów podyplomowych albo zrobienia określonych kursów/szkoleń.
Niezależnie od wybrania drogi życzę powodzenia!