Jaki żel będzie najlepszy do mycia takiej cery?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zmagam się z trądzikiem i tłusta skóra twarzy. Korzystam aktualnie co drugi dzień z Epiduo Forte i maści Clindacne. Jaki byłby najlepszy żel do mycia takiej cery ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Pana przypadku powinno się używać żeli, które potrafią oczyszczać skórę z nadmiaru sebum. Skóra twarzy nie może być więc zbytnio przesuszona, ponieważ pomimo krótkiego efektu poprawy, po kilku dniach cera zaczyna produkować więcej sebum przyczyniającego się do tłustej skóry twarzy.

Zalecane jest więc stosowanie żeli o funkcji nawilżającej, zawierające takie składniki jak na przykład: kwas hialuronowy, gliceryna czy aloes.

W celu poprawnego dobrania środków o charakterze przeciwtrądzikowym zalecamy kontakt z lekarzem dermatologiem, który podpowie jakie rodzaje żeli są najlepsze na Pana problemy z cerą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które pomogą lepiej zrozumieć problem trądziku:

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik-najczesciej-zadawane-pytania-przez-czytelnikow

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik-pospolity

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.