Kłótnie w związku i brak szczerości ze strony partnera

Mam 24 lata i od 9 miesięcy jestem w związku z moim narzeczonych. Od pewnego czasu są między nami kłótnie. Partner często sam je wywołuje, po czym później winę zrzuca na mnie i to ja muszę go przepraszać. Od zawsze mieliśmy też dostęp do swojego maila, telefonów, smsów, jednak z czasem się to zmieniło. Okazało się, że mój partner pisze z kilkoma dziewczynami. Początkowo się wypierał, jednak w końcu mnie przeprosił i było dobrze. Niestety od kilku dni sytuacja się chyba znów poprawia. Co zrobić?

Być może wywoływanie kłótnie jest rodzajem "pretekstu"? Poszukiwania negatywnych stron w relacji po to, by się usprawiedliwić z chęci uwolnienia się od niej? Pytanie czy obojgu Państwu tak samo zależy na utrzymaniu związku? Brak zaufania i zaangażowania w relacje może podkopać największą nawet miłość. Warto porozmawiać o swoich wartościach, oczekiwaniach i potrzebach, na nowo ustalić reguły funkcjonowania związku i nieprzekraczalne granice. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z terapii par i małżeństw.