Co oznaczają kłótnie w związku?

Witam. Jestem w zwiazku 5 lat, za rok mamy brac slub, niestety mam pewien problem. Gdy moj nazeczony gdzies wychodzi, caly czas sie denerwuje, popadam jakby w zlosc, ze znow wychodzi z kolegami zeby sie napić. Przez to sa ciagle kłótnie, dzwonie do niego po kilkanascie razy, kontrolują czy wszystko jest ok. Mam wrazenie ze to tylko mi zależy w tym zwiazku, bo on gdy pije totalnie ma mnie gdzies i zapomina o moim istnieniu co doprowadza mnie do strasznej frustracji. Nie wiem co robic

Mgr Kamila Jakubowska

Witam
Rozumiem, że może Panią złościć fakt,że jak narzeczony wychodzi z kolegami to poświęca Pani mniej uwagi.Pytanie brzmi co tak złości? To że pije i się Pani martwi czy to że przy wyjściu z kolegami nie poświęca uwagi? Warto byłoby porozmawiać z narzeczonym powiedzieć mu o Pani uczuciach, obawach, ale spokojnie nie podczas klótni. Warto, żeby on wiedział, że pani dzwoni do niego z obawy, warto porozmawiać o tym, czego się pani obawia.Możliwe, że wychodzenie z kolegami narzeczonego nie musi się wiązać z tym, że mu nie zalezy.Jeżeli ten problem się nasili proszę skierować się do psychologa/ psychoterapeuty, tam uzyska Pani pomoc.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Zachęcam do podjęcia psychoterapii par i małżeństw. Pozwoli to Państwu lepiej zrozumieć siebie nawzajem i swoje potrzeby, jasno komunikować i budować relacje na bazie zaufania, bliskości i wzajemnego szacunku. Warto działać, szczególnie, jeśli już pojawiły się trudności w relacji, a są Państwo zmotywowani do jej utrzymania.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii aby zastanowić się czym powodowana jest złość, czym Pani się martwi, porozmawiać o potrzebach w związku. Porozmawiać o tym również z partnerem. Być może chciałby skorzystać również z tej formy pomocy, terapii dla par. Planują Państwo ślub, ważne aby rozpocząć nowy etap w życiu we wzajemnym zrozumieniu, wyjaśniając wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie