Krosty na szyi i pod brodą

Moje 5 miesięczne dziecko ma pod szyją i na brodzie dużo czerwonych chrost. Co to może być? Jaką maść zastosować?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyny pojawienia się zmian skórnych mogą być różne: alergia, infekcja, podrażnienie wywołane śliną. W celu ustalenia przyczyny konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego lub lekarza pediatry. Pozdrawiam.