Nadmierne owłosienie i brązowe plamy na skórze a prawdopodobieństwo niedoboru insuliny

Witam. Moja 14 letnia corka wazy 79kg przy wzroscie 165cm. Jest nadmiernie owlosiona oraz ma brazowe plany na wewnetrznych stronach ( wygladaja jak otarcia np od spodenek krótkich ?czy tego typu objawy moglyby sugerowac niedobór insuliny a co za tym idzie cukrzyca ? czy test ogtt mogłby wyjasnić , moje watpliwości ? czy powinnam zrobic jej poziom hormonow tarczycy wiedzac ze w rodzinie ja i moj tato mamy niedoczynność tarczycy ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierne owłosienie może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty endokrynologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.