Nadpotliwość i brzydki zapach stóp

Nadpotliwość i brzydki zapach stóp? Jestem chłopakiem i mam 18 lat. Biorę prysznic codziennie i bardzo dbam o higienę. W szkole zmieniam buty, ale mimo to po kilku godzinach w butach strasznie śmierdzą mi stopy i to tak nietypowo. Czuć to nawet z dalszej odległości, jak zdejmę buty. Nawet po myciu, kilku godzinach w skarpetach (bez butów) zaczynają znowu śmierdzieć, oczywiście nie tak mocno. Co to może być?

Dzień dobry,

Pana problem może być spowodowany stanem zdrowia lub niewłaściwą dietą- należy zgłosić się do lekarza, najpierw pierwszego kontaktu, później do specjalisty. Należy zwrócić uwagę, by skarpetki były w 100% bawełniane a buty przewiewne. Proszę dbać o higienę stóp (po umyciu dokładnie je osuszyć), można skorzystać z preparatów dostępnych w aptece.
Aby skutecznie zlikwidować nadpotliwość stóp polecam zabieg polegający na ostrzyknięciu skóry stóp toksyną botulinową.

Pozdrawiam serdecznie.

Można również zwrócić uwagę czy obuwie noszone jest skórzane lub ma skórzane wkładki. Obuwie ze sztucznych materiałów również może powodować taki zapach stóp.