Nadużywanie alkoholu i omamy

Witam ! Mam pytanie odnośnie mojej mamy. Odkąd pamiętam zawsze nadużywała alkoholu. Przeważnie piła piwo w większych ilościach i wódkę. Teraz z braku pieniędzy zaczeła pić tanie wina. Mam wrażenie że jej stan psychiczny jest w bardzo zlej kondycji. Często po spożyciu ma omamy, rozmawia ze zmarłymi lub sama do siebie. Co moge zrobić żeby jej pomóc ? Obawiam sie że może długo nie pożyć w takim trybie . Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Może Pan namawiać mamę na podjęcie leczenia - w Poradni Leczenia Uzależnień (lub Poradni Zdrowia Psychicznego), gdzie lekarz psychiatra oceni stan zdrowia mamy i zaproponuje najlepszą formę leczenia (leczenie ambulatoryjnej lub szpitalne). Jeżeli mama nie wyrazi zgody, to może Pan udać się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w swojej miejscowości.

Witam,
konstruktywnie może pomóc mamie jedynie specjalista psychoterapii uzależnień. Pan jedynie może rozmawiać z nią wprost o jej chorobie, nazywać, że to uzależnienie, dawać odczuć jej konsekwencje picia, podać namiary do Poradni Leczenia Uzależnień. W relacji syn - matka nie jest to łatwe z powodu mechanizmów uzależnienia, które często funkcjonują w całej rodzinie. Wówczas Pana też zachęcam do wybrania się do specjalisty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia