Napady obżarstwa i nadmierna kontrola wagi

Witam. Mam 170 cm wzrostu i ważę obecnie 60 kg. Nieco ponad 2 lata temu urodzilam syna. Moj problem wyglada tak... Mam okresy kiedy bardzo duzo jem. Potrafie w 2, 3 dni przytyc 3 kg. Pozniej zaczynam zalowac i moge nie jesc nawet kilka dni. Sa tez okresy, ze jem, choc malo, ale po kazdym posilku czuje, ze tyje i widze to oczami wyobrazni.Patrzac w lustro caly czas wydaje mi sie, ze jestem gruba. Waze sie kilka razy dziennie. Nie chce zniszczyc zycia mojemu dziecku przez swoje kompleksy. Pomocy..
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Koncentracja na wadze, lęk przed przytyciem, zaburzony obraz własnego ciała to objawy, które mogą sugerować zaburzenie odżywiania. Warto więc, aby Pani skonsultowała się z psychologiem, który po dokładnym wywiadzie będzie w stanie postawić wiarygodną diagnozę i zaproponować odpowiednią formę pomocy.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
prawdopodobnie cierpi Pani na zespół kompulsywnego jedzenia. Napadowe obżarstwo ma destrukcyjny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak słusznie Pani zauważyła może również wpłynąć na psychikę Pani najbliższych, a w szczególności dziecka. Napadowe jedzenia ma swoje źródło w psychice. Z drugiej strony powinna się Pani nauczyć zdrowych nawyków żywieniowych, które pomogą uniknąą napadów głodu. Zalecam terapię psychologiczną połączoną z leczeniem dietetycznym.