Obraz cytologiczny płata tarczycy

Normotypowe tyreocyty rozproszone,tworzące płaty układy drobnopęcherzykowe. Koloid rozlany i grudkowy.Pojedyńcze makrofagi i strzępy tkanki łącznej. Obraz cytologiczny odpowiada wolu guzowatemu. Proszę o interpretacje.

Witam Panią,

Wole guzowate może być przyczyną nadczynności tarczycy. Decyzja dotycząca dalszego leczenia powinna opierać się na pełnym obrazie klinicznym i radiologicznym. Wole guzkowe to nie rak tarczycy, więc może być Pani spokojna. Warto wybrać się do endokrynologa, który dalej pokieruje Pani leczeniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz