Od kiedy dziecko powinno przesypiać więcej godzin?

Witam. Mój synek ma 3.5 miesiaca... w ciagu dnia śpi po kilka razy, po kąpieli czasem zasypia odrazu a czasem po godzinie lub dwoch i spi wtedy nawet 4 godziny i to wlasciwie jest najdluzsze spanie wtedy ma twardy sen ale potem budzi sie na Mleko i nawet pozniej budzi sie co 1.5 lub 2 godziny wtedy wypija mleko i zasypia... czekam kiedy nastąpi ten czas kiedy przespi o wiele wiecej godzin? czy jest jakas rama czasowa od kiedy dziecko powinno juz przesypiać wiecej godzin?

Nie ma wyznaczników, jest to sprawa indywidualna. Zależy nie tylko od temperamentu malucha, ale także potrzeb żywieniowych oraz.. przyzwyczajeń.
Jeśli maluszek dobrze przybiera na wadze, jest pogodny i nic mu nie dolega warto spróbować "oduczyć" go tylu nocnych jedzeń. Pomaga w tym smoczek (jeśli Państwo podają), woda, przytulenie rodzica (czasem łatwiej zrobić to tacie, bo mama bardzo kojarzy się dziecku z piersią i jedzeniem i odruchowo będzie szukał możliwości ssania). Próby warto zaczynać od wyeliminowania jednego karmienia. Warto uważnie obserwować malca (żeby stwierdzić, czy to jest tylko przyzwyczajenie i chęć ssania, a nie głód rzeczywisty), byc pewnym tego, że robi się dobrze, że się tego chce, wykazać się pewna konsekwencją i cierpliwością

Witam Panią
Nie ma takiej ramy czasowej bo każde dziecko rozwija się w swoim rytmie i indywidualnie. Niemowlaki często się budzą bo często są głodne a wynika to z tego że bardzo szybko rosną i potrzebują sporo energii
anna suligowska