Odleżyna w okolicy guza kulszowego

Mam odleżynę w okolicy guza kulszowego, pediatra eksperymentował z maściami Iruxol Mono, Baneocin, Rivel. Po pół roku udałem się do chirurga, który powiedział mi, że nie warto używać maści tylko opatrunku z gazy, który pochłonie wysięk. Walczę z tą odleżyną w sumie prawie rok, zanim podjąłem leczenie powiększała się przez ok. 8 miesięcy. Co mogę z tym zrobić? Czy są jakieś metody leczenia zabiegowego typu zaszycie, wycięcie? Dodam że mam ntm i chodzę w pampersie 24h, poruszam się samodzielnie.

Odleżyna to rana przewlekła, leczenie nie jest łatwe. Istnieje wiele rodzajów specjalistycznych opatrunków, które stosuje się w określonej kolejności, np. opatrunki rodzaju Granuflex czy Aquacel Ag.
To dziedzina, która jest podspecjalizacją dla lekarzy i pielęgniarek czyli leczenie ran przewlekłych.