Paciorkowce zagrażające dziecku

Hej . potrzebuje Waszej pomocy:) Jestem w 38 tyg ciazy, zrobilam wymaz z pochwy, oto wyniki: lactobacillus spp. srednio liczne streptococcus b-hem gr b - sr liczne streptococcus b-hem gr g - sr liczne grzybow drozdzopodobnych u gardnerellli vaginalis nie wychodowano. chcialam wiedziec czy ktores z nich to paciorkowce zagrazajace dziecku

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W wykonanym wymazie wykazano obecność wielu patogenów, jednak najbardziej niepokojącym jest paciorkowiec grupy B. Warto zgłosić się do swojego lekarza.