PCOS a planowanie ciąży i ryzyko wystąpienia nadmiernego owłosienia

Witam choruje na PCOS dowiedzialam sie w tym tygodniu zastanawiam sie czy aby zajsc w ciaze to musze miec nakuwane jajniki czy jest mozliwosc ze leki wystarcza bym jajeczkowala i doszlo do zaplodnienia. Mam 27 lat , jestem szczupla i nie mam problemu z wlosami (no moze nogi sa nadmiernie owlosione )ale po za nie mam problemu. Czy to jakos sie okresla ze to faza poczatkowa i bede miala owlosienie na twarzy ? czy te leki ktore mi przepisza wstrzymaja porost wlosow.

Witam serdecznie.
Zespół policystycznych jajników może przebiegać różnorodnie - od łagodnych zmian w samym obrazie jajników, którym nie towarzyszą zaburzenia hormonalne i obawy kliniczne po ciężkie zaburzenia hormonalne z objawami androgenizacji i dużymi trudnościami z zajściem w ciążę. Jeśli do tej pory nie miała Pani objawów klinicznych (szczupła sylwetka, brak problemów z nadmiernym owłosieniem) to najprawdopodobniej mamy do czynienia z łagodną postacią choroby. Bardzo prawdopodobne jest, że dzięki zastosowanemu leczeniu nie będzie miała Pani problemów ani z zajściem w ciążę ani z nadmiernym owłosieniem. Pozdrawiam.