Podwyższone PLT a zapalenie gardła i dziąseł

Witam. Czy poziom plytek krwi moze byc podwyzszony do 544 z powodu zapalenia dziasel i zapalenia gardla? Robilam badania, a potem sie okazalo ze jestem chora. Nie wiem czy mam sie martwic... zaczynam panikowac

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak infekcja może powodować wzrost stężenia płytek krwi. Proszę wykonać kontrolne badania kilka tygodni po infekcji. Pozdrawiam