Pokrzywka a rumień wielopostaciowy

od niedzieli mam pokrzywke, dziś dermatolog powiedział że to może być rumień wielopostaciowy. biorę rupafin od 2 dni. dodatkowo mam brać encorton tab.10mg (tylko że to steryd! - i wolałabym go nie przyjmować). z plamkami mogę żyć jakoś ale nie na rękach i palcach gdyż nie mogę wtedy palcami praktycznie ruszać gdyż mi cierpną i bolą, miałam wrażenie że dermatolog olał sprawę gdy dowiedział się że plamy mnie nie swędzą. Jak poradzić sobie z plamami na głowie i za uszami oraz swędzeniem tam?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza dermatologa i stosować się do jego zaleceń.