Powrót do sportu po operacji przepukliny pachwinowej

Witam. Mam 18 lat, i bylem operowany na przepukline prawostronną pachwinową. Od operacji minęło 42 dni. Czy moge wracać do treningów czysto biegowych, bez żadnych cięzarów i tym podobne?

Jeżeli operacja była przeprowadzona metoda bez napięciową z użyciem siatki do można szybciej ale proponuje poczekać do 2 miesięcy od zabiegu z lekki rozruchem a większe obciążenia o minimum 3 miesiącach

Myślę, ze proszę poczekać do 2 miesięcy i można spróbować powoli wracać do uprawiania sportu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg