Poziom markera CEA a możliwość wystąpienia nowotworu

Witam . W maju zrobiłam sobie badanie krwi by wykluczyć nowotwór. Okazało się, że wysokość markera CEA wyniosła 30,07 ng/ml. Zaraz założono mi kartę onkologiczną. Kolonoskopia wyszła super. Gastroskopia -stary wrzód. Mammografia niewielka zmiana do kontroli po pół roku. Onkolog powiedział,że nie robi sie samemu badania CEA, bo mogą wyjść bzdury tak jak u mnie. Czy słusznie mam być spokojna?

Onkolog miał trochę racji, ponieważ badanie tego typu antygenu nawet jesli jest całkowicie normalne nie gwarantuje nieobecności nowotworu. Natomiast tak znaczne podwyższenie jak u Pani powinno nakazywać jednak poszukiwanie w wielu narządach ogniska. Radziłbym zaplanować diagnostykę u doświadczonego gastroenterologa. Czy z wrzodu żołądka pobrano wycinki?
Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl

Marker CEA nie jest charakterystyczny dla jednej choroby i w związku z tym jego wynik nie jest wiążący!!! Proponuję być pod stałą opieką lekarza prowadzącego!!! zż