Prawidłowa waga u 12-latki

Mam 12 lat i 159 cm. Ważę natomiast 48,6 kg. Czy moja waga jest prawidłowa? Uważam, że jestem trochę za gruba.
12 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Pani BMI (wskaźnik masy ciała) to 19,22. Norma jest w zakresie 18,5-24,99. Oznacza to, że jest Pani w dolnej granicy normy. Waga jest jak najbardziej prawidłowa.
Jeśli nie jest Pani zadowolona z wyglądu swojego ciała warto zwiększyć aktywność fizyczną (zajęcia w-f w szkole lub inna aktywność fizyczna) które zwiększą masę mięśniową, a tym samym wpłyną na poprawę wyglądu sylwetki.

Witam,
Według siatek centylowych, za pomocą których można sprawdzić, czy waga i wzrost są odpowiednie do wieku muszę stwierdzić, i zapewnić Cię iż Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa.