Problem z biseksualnością partnerki

Witam! A więc tak jestem biseksualna. Mam chłopaka z którym jestem już spory czas razem ale uprawiamy tylko sex oralny jeśli już ma do czegoś dojść. Nie widzę się i nie mam ochoty uprawiać sexu waniliowego. Wiem, że mężczyźnie nie wystarczy tylko sex oralny więc co zrobić? Próbowałam się przełamać ale nie udało się a potem czułam się jeszcze gorzej. Mimo, że zasygnalizowałam to partnerowi wiem, że ma cichą nadzieję, że mi się odmieni. Pozwoliłam mu zrobić to z kimś innym lecz stanowczo odmówił.

Proszę Pani,

Powiedzmy, że popęd seksualny jest elastyczny i obiektami tego popędu mogą się stać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie można wykluczyć, że będzie się Pani odmieniać. W każdym razie może Pani spojrzeć na te sytuację w ten sposób, ze następuje seksualne przecenienie ust i łechtaczki i niedocenienie pochwy. Trzeba sprawdzić co Pani przeszkadza, to może być na przykład wstręt lub wstyd. Reasumując tę zbyt krótka wypowiedź nie ma niczego nieprawidłowego w seksie oralnym, ale jeśli jest on tylko jedyną formą nie uzupełnianą formą genitalną, to można rozważyć konsultację z psychologiem lub seksuologiem. ( jeśli ta sytuacja Pani przeszkadza, jeśli nie to oczywiście nie potrzeby konsultować się).
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda para indywidualnie, w zależności od swoich potrzeb, poglądów i okoliczności, prowadzi swoje życie seksualne. Ma Pani prawo nie decydować się na współżycie z partnerem. Zachęcam do rozmowy na ten temat, ale przede wszystkim własnej refleksji, z czego wynika takie Pani stanowisko i takie emocje. Być może jest to kwestia krótkiego stażu związku, braku zaufania i niepewności uczuć wobec partnera? Każdy dojrzewa do świadomej decyzji o współżyciu w swoim czasie. Być może dla Pani ten czas dopiero nadejdzie? Być może skłania się Pani raczej w kierunku pociągu seksualnego do kobiet? Być może Pani potrzeby seksualne nie są jeszcze rozbudzone ani w pełni ukierunkowane?

Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek dot. kobiecej seksualności, a także osobistej konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam!