Problem z orgazmem po urodzeniu dziecka

Mam pytanie mam 22 lata i 4 miesiące temu urodziłam córeczkę odkąd zaczęłam współżyć przez samą penetrację nie dostaje orgazmu ale przez seks oralny owszem czy jestem aseksualna? co jest ze mną nie tak?? nie mam dużego pociągu seksualnego :((

Dzień dobry!

Dla większości kobiet tzw. orgazm łechtaczkowy jest łatwiej dostępny niż tzw. orgazm pochwowy. To naturalne i powszechne.
Okres 4 miesięcy po urodzeniu dziecka jest bardzo krótkim, niedawno dopiero zakończył się połóg, wciąż trwa bardzo intensywna opieka nad maluchem, karmienie piersią itp. stąd trudno tak szybko ocenić, jak zmieniło się życie seksualne.
Jeśli wcześniej przeżywała Pani orgazmy "pochwowe", a obecnie nie, może to wiązać się ze zmianami hormonalnymi, konsekwencjami porodu naturalnego dla pochwy, ale też zmianą trybu życiu, przemęczeniem, naturalnie obniżonym libido.

Jeśli zawsze (również przed ciążą) odczuwała Pani stosunkowo niskie potrzeby seksualne może być to Pani naturalna cecha (ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych), ale też tzw. zespół nierozbudzenia seksualnego czy nie dość satysfakcjonujące dla Pani współżycie lub relacja z partnerem.

Zachęcam do lektury licznych artykułów oraz książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności, a w razie dalszych wątpliwości - osobistej wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam!