Problem ze zdenerwowaniem po zaprzestaniu palenia papierosów

Witam Mam jeden wielki problem,rzuciłem palenie z desmoksanem to znaczy nie pale 2 dni jak na razie,ale nie mogę spać nic a nic a jak śpię to po 3 godziny i znowu nie moge zasnąć,nie ciągnie mnie do papierosów jak nie mogę zasnąć ale denerwuje mnie....

Uzależnienie od tytoniu jest przede wszystkim natury psychologicznej. Warto zatem zająć czas i przestrzeń (kiedyś przeznaczoną na palenie) inna, atrakcyjna aktywnością. Zapewnić sobie wsparcie bliskich. Unikać miejsc i ludzi związanych z paleniem. Można dodatkowo spróbować treningów relaksacyjnych czy wizualizacyjnych. Motywacja i konsekwencja są podstawą, dlatego zachęcam do wytrwałości.

Witaj,
Jeżeli nie masz wokół osób wspierających Cię w tej sytuacji,najlepiej zasięgnąć pomocy psychoterapeuty,szczególnie znającego problem uzależnień.Możesz bowiem ze swoim napięciem wchodzić teraz w niechciane konflikty,albo ze strachu przed władną otwartą obecnie emocjonalnością,wrócić do nałogu.

Pomóż więc sobie,bo warto.Zapraszam.