Problemy wychowawcze 16-miesięcznej córki

Witammam ostatnio problem z moja 16-sto miesięczną córeczką...Zrobiła się strasznie niegrzeczna czym sprawia ze zaczynam się zastanawiać czy moje metody wychowawcze są dobre. Mam wrażenie, ze wolno jej bardzo dużo ale kiedy dochodzi do sytuacji stresowych cały czas muszę mówić, że nie wolno, nie, zostaw, nie rób. Najgorsze jest kiedy Kira po wielu upomnieniach dalej nie przestaje robić tego co zabronione i niezależnie od konsekwencji wciąż do tego wraca. Czuje się bezsilna w takich momentach.

Jeżeli dotychczas metody działały, proszę ich nie porzucać. Spokój, stanowczość, konsekwencja są najważniejsze. Czasem oprócz słownie postawionych granic potrzebne będzie fizyczne - zabranie, odsunięcie, odizolowanie, przytrzymanie. Ten etap może trwać kilka miesięcy (czasem dłużej...), więc gdyby Pani upadała na duchu, proszę udać się do specjalisty. Tam upewni się Pani co do słuszności swoich reakcji lub podejmie decyzję o ich modyfikacji.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/