Problemy z osiągniciem orgazmu

Witam. Mam 19 lat i od roku współżyję z partnerem, z którym jestem od ponad 3 lat, ale dopiero rok temu zdecydowaliśmy się na ten pierwszy raz dla nas obojga (wcześniej nasze relacje seksualne miały głównie charakter pieszczot). Oboje bardzo się kochamy, i mimo tego, że mój partner bardzo pociąga mnie fizycznie, to jedyny orgazm jaki przeżywam, to orgazm łechtaczkowy. Średnio kochamy się 2-3 razy w tygodniu - mój partner bardzo się stara, jest czuły i delikatny, ale kiedy zorientował się, że nie osiągam orgazmu pochwowego, to zaczął skupiać większą uwagę na pobudzeniu mojej łechtaczki i tylko w ten sposób osiagam orgazm - a ja chciałabym go przeżyć razem z nim, ale mimo tego, że jest mi dobrze to nie potrafię osiągnąć szczytu. Czy może być to spowodowane tym, że kochamy się z prezerwatywą? Mimo tego, że biorę pigułki antykoncepcyjne, mój chłopak nalega, żebyśmy się zabezpieczali dodadkowo prezerwatywą - czy to może być powodem braku mojego orgazmu? A może sa inne przyczyny? Myślałam aby udać się do seksuologa... Mój chłopak też się tym martwi i obwinia się za to, że nie potrafi mnie zadowolić, a ja boje się, że nigdy nie osiągnę prgazmu. Może jestem chora? Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W Pani relacji charakterystyczne jest to, że przez używanie takich pojęć jak "orgazm pochwowy, czy łechtaczkowy" prawdopodobnie umyka to, co w zbliżeniach najcenniejsze - odczuwana przyjemność i poczucie bliskości partnera. Rozpoczęła Pani współżycie rok temu i być może nie posiadła Pani wiedzy, jak osiągać w trakcie stosunku najwięcej przyjemności. Z pewnością jednak przyjdzie to z czasem.

Zaburzenie seksualne polegające na niezdolności kobiety do odczuwania orgazmu oczywiście istnieje, nie ma jednak na razie żadnego powodu, aby sądzić, że taka przypadłość dotknęła właśnie Panią. Bardzo ważne jest też, że Pani chłopak tak angażuje się w ten problem. Życzę więc powodzenia…