Przeciwciała anty HCV u dziecka

witam serdecznie, bardzo prosze o pomoc. U mojej 7 mies xoreczki wykryto przeciwciala anty HCV( córka była karmiona sztucznie ) , ja jestem nosicielka HCV i lekarz stwierdził że nie ma szans na wyleczenie dziecka .:( czy to znaczy żę moja córka bedzie skazana na śmierć skoro musi żyć z tą chorobą ??? nie ma żądnych leków ... nic?:( pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

To prawda że jest to choroba nieuleczalna, natomiast długość i jakość życia może byc względnie dobra, trudno okreslić rokowanie, tym bardziej bez zadnych informacji... Poza tym medycyna rozwija się bardzo szybko i to że teraz nie ma lekarstwa nie oznacza że w ciągu najbliższych kilku lat nie pojawi sie nowy lek. Dziecko na pewno musi byc pod opieka poradni chorb zakaxnych