Przejście z mleka modyfikowanego na krowie u dziecka

Dzień dobry!mój skończył właśnie 3 płata i chciałbym przejść z mleka modyfikowanego na krowie.Jak to zrobić?Jakie mleko będzie najlepsze?i czy przed podaniem należy każde zagotować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najlepsze mleko krowie wg pediatrów to mikrofiltrowane lub pasteryzowane mleko o zawartości 3,2 lub 2 proc. tłuszczu. Proszę wprowadzać je stopniowo. W zależności od rodzaju mleka może istnieć potrzeba zagotowania. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.