Reakcja na gorące potrawy po leczeniu kanałowym

Mam 20lat. Moj zab (jedynka) leczony kanalowo reaguje na gorace. Zazwyczaj bol przechodzil po chwili. Lecz ostatnio wzialem drugi lyk goracej herbaty niezwazajac na bol i zab zaczal bolec dluzej. Ten zab zawsze jest wrazliwy na poruszenie nim w dziasle. Dentysta mowil, ze mialem glebokie ubytki. Mam tez jednego zeba, ktory byl bardzo bliski leczenia kanalowego i jest bardzo wrazliwy. Mam zamiar zalozyc aparat. Czy te zeby nie beda mocno bolec?Czy martwe zeby maga tak reagowac?

Witam!
Ząb przeleczony kanałowo,czyli pozbawiony nerwu,nie powinien reagować na tego typu bodźce! Jeśli reaguje może to oznaczać,że nie cały nerw został usunięty i w kanale utrzymuje się stan zapalny lub nawet zgorzelinowy... Proszę wrocić do dentysty,bo stan zapalny się rozszerzy... Przed założeniem aparatu konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów,bo potem może to być trudne! Pozdrawiam.

Witam,
Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy najpierw wyleczyć zęby i dziąsła.
Ząb leczony kanałowo nie powinien reagować na temperaturę. Jeżeli są tego typu dolegliwości to ząb najprawdopodobniej kwalifikuje się do ponownego leczenia kanałowego.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Przed założeniem aparatu ortodontycznego muszą być wyleczone wszystkie zęby! Jeśli odczuwa Pan jakiekolwiek dolegliwości ze strony zęba przeleczonego kanałowo - należy skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg ( prawdopodobnie trzeba będzie powtórnie go przeleczyć ).
Co do samego aparatu - konieczna jest konsultacja u ortodonty.