Rozszczep wargi i wynik USG u dziecka

Witam napisze krótko.Ze względu na rozszczep wargi naszemu jedno-tygodniowemu dziecku zrobiono usg. Wynik: ***Po stronie lewej widoczne są trzy przestrzenie płynowe rzutujące na światło komory bocznej-zmiany oddzielone od siebie wąskim pasmem hiperochogennym-moze odpowiadac wariantowi rozwojowemu-jednostronnej koarkatacji rogu przedniego komory bocznej lewej-kontrola usg za 6 tyg. ***Po stronie lewej widoczna jest torbiel podwysciólkowa -stan po przebytym krwawieniu I stopnia.

Lek. Tomasz Budlewski

sugeruje konsultacje neurologiczna i ocenę rozwoju co pewnie było juz przeprowadzone. opisane zmiany nie muszą oznaczać powaznych patalogii, konieczna jest tak jak zalecono kontrola i obserwowanie dziecka.