Silny ból biodra po porodzie

Witam.Jestem26 letnią mamą od2 lat.Jakieś3-4 miesiące Po porodzie zaczęło boleć mnie prawe biodro chwilę później zaczęły mnie łapać coraz częstsze skurcze prawej nogi a teraz dodatkowo boli mnie do tego u dołu pleców(również w prawej części).Biorę od czasu do czasu antiflamatoria i ibuprofen 600 mg jednak nie pomagają. Byłam z tym u lekarza jednak on twierdzi,że to nic takiego i mam się nie przejmować tylko lykac leki jak boli.Nie cierpię brać medykamentow Ale bez nich ani róż.Co robić??Dziękuję

Witam, często młode mamy po ciąży i w okresie ciągłego pochylania się do maleństwa cierpią na bóle pochodzenia kręgosłupowego. W ostatnim trymestrze ciązy dochodzi do rozluźnienia struktur więzadłowych w tym pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych i może dochodzić do wysuwania dysków międzykręgowych oraz ucisku na nerwy. Rzadziej bóle kończyn pochodzą z odwapnienia kości bo matki karmiące tracą z pokarmem wapń. Niech pani obejrzy w sieci ćwiczenia Mc Kenzie na kręgosłup lędźwiowy jeżeli pomogą to kontynuować jeśli nie to wizyta u ortopedy lub osteopaty będzie konieczna.