Skoki ciśnienia po antybiotykoterapii i lekach na gardło

Witam serdecznie, od około miesiąca leczyłem się na zapalenie ucha środkowego antybiotykami zamur, augumentin,unidox.Chce dodać, że przed leczeniem miałem skoki pulsu i dostałem na to metropolol. W dniu wczorajszym zgłosiłem się do lekarza z powodu duszności i bólu gardła, okazało się że mam czerwone gardło i prawdopodobnie jest to przyczyna duszności i bólu gardła.Lekarz przepisał mi gasec 2.1 na bóle żołądkowe i groprinosin 2.1.Niestety dziś po zażyciu leków rano miałem podwyższone ciśnienie i

Renata GrzechociĹska

Witam.
Być może wzrost ciśnienia jest spowodowany toczącą się infekcją, niemniej jednak należy robić regularne pomiary w ciągu dnia. Jeżeli w dalszym ciągu ciśnienie będzie wysokie, proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu zmiany leczenia lub włączenia leków obniżających ciśnienie.
Pozdrawiam