Sporo blizn potrądzikowych na twarzy

Witam, Mam dość sporo blizn potrądzikowych na twarzy. Zastanawiam się jaka byłaby najlepsza metoda ich usunięcia. Czytałem o metodzie mikrodermobrazji i urządzenia do jej wykonywania w domu nie są zbyt drogie. Z opisu wynika, że metoda ta daje rezultaty usuwania blizn potrądzikowych, jednak opinie w internecie na ten temat są różne. Prosiłbym o informacje czy ta metoda byłaby dobra, a jeśli nie to jaka byłaby dobra zamiast niej. Pozdrawiam

Witam , domowe zabiegi nie są zbyt skuteczne , urządzenia amatorskie tak samo , zapraszam na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej , metod jest b. dużo , konsultacja dopiero roztrzygnie którą wybrać.

Dzień dobry,

Skutecznym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny CO2. Proszę udać się na konsultację do lekarz medycyny estetycznej- lekarz oceni blizny oraz ustali orientacyjną, potrzebną liczbę zabiegów (które należy powtarzać w odstępie 4-6tyg).

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Samodzielne wykonywanie zabiegów jeśli będą źle dobrane wiąże się z powstaniem powikłań i nowych blizn.

Witam,
Najważniejsze jest czy trądzik nadal jest aktywny. Jak jest wyleczony to pytanie ile lat maja blizny. Jeśli więcej niż 6 to jakakolwiek forma ich leczenie przyniesie bardzo słaby albo żaden efekt. Jeśli maja mniej niż 6 lat a więcej niż 3 , efekty tez nie będą oszałamiające. Dobre efekty osiąga się przy leczeniu blizn świeżych , tj. do 3 lat od ich powstania. Blizna nigdy nie zniknie. Znacznie spłyci się i upodobni do otaczającej skory. Sposoby leczenia dające dobre efekty to: seria zabiegów mezoterapii Skinboosters ( Restylane Vital lub Vital Light) 3-6 zabiegów co 4-6 tyg. Cena promocyjna w naszej klinice to 500 zł dla Vital i 450 dla Light: seria mezoterapii 3-6 zabiegów conjonctyl - cena 250 zł za zabieg. Ostateczność to laser fraxel . Drogi, bolesny i efekty nie są aż tak spektakularne jak zapewnia producent. Pozostaje po nim problem skory naczyniowej ( czerwona). Mikrodermabrazje zdecydowanie NIE POLECAM! To zabieg nierównomiernie złuszczający martwy naskórek i tyle, nic więcej nie wnoszący. Blizna powstaje poniżej błony podstawnej naskórka i mikrodermabrazją Pan jej nie zlikwiduje. Szkoda czasu i pieniędzy.

Pozdrawiam
Lek med Małgorzata Ornatowska
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej PTL