Stan po operacji skrzywionej przegrody nosowej

Witam. Przeszedłem zabieg operacji skrzywionej rpzegrody nosowej (lewej) dzisiaj gdy wróciłem do domu i zacząłem stosować przepisane leki odkryłem, że zdrowa dziurka jest znacznie węższa od tej operowanej i trudniej jest mi tę zdrową dziurkę przetkać niż tę operowaną. Czy jest to normalne?

przegroda jest jedna. oddziela lewa jamę nosowa od prawej. po zabiegu przez 2-3 dni może wystąpić obrzęk utrudniający oddychanie. stosuje się wówczas krople i tabletki zmniejsza jąć obrzęki ponadto wskazana jest kontrola laryngologiczna