Staranie o drugie dziecko po porodzie

Witam.Mam półroczne dziecko. Kiedy mogę zacząć starać się o drugie?Co powinnam wiedzieć zanim zajdę w kolejną ciążę?Jak odstawić maleństwo od piersi ? Zaznaczę,że nie koniecznie chce jeść z butelki a wiem , że trzeba będzie wprowadzić mleko modyfikowane. Jak karmić takim mlekiem, bo już chyba nie na "żądanie"?

Milena Lubowicz

Polecam lekturę:
https://www.bobovita.pl/assets/Uploads/schematkarmienie-mlekiem-mod2.pdf
Półroczne dziecko spożywa już inne produkty, nie tylko mleko, więc w tym momencie przestawienie na butelkę może być łatwiejsze. Mleka modyfikowane mają różny smak, inny od mleka mamy i czasem dziecko może potrzebować czasu żeby ten smak zaakceptować. Metody odstawienia od piersi są bardzo różne, od stopniowego ograniczania liczby karmień i rozciągnięcia tego w czasie, po zrezygnowanie z piersi z dnia na dzień, co rzeczywiście może być trudne, zarówno dla dziecka jak i matki. Myślę, że dobrym momentem może być właśnie czas, gdy dziecko spożywa już kaszkę, obiadek, deserek owocowy, nie odczuje wtedy tak bardzo odstawienia od piersi.
Pozdrawiam