Clotrimazolum glubulki, jak stosować

Dzień dobry. Chciałabym zapytać, jak należy stosować lek Clotrimazolum globulki dopochwowe? Nigdzie nie ma instrukcji, jak należy to poprawnie zrobić, natomiast mam je przepisane od lekarza i jestem w kropce. Chodzi mi głównie o to, kiedy można je stosować, czy są jakieś przeciwwskazania, np. okres, czy w trakcie owulacji można też globulki Clotrimazolum aplikować? Czy nie zakłócają one cyklu miesięcznego? Czy Clotrimazolum globulki rozpuszczają się w ciele czy też może się magazynują? Czy należy zabezpieczać bieliznę w trakcie ich stosowania przed pobrudzeniem? Jakie są opinie o tych globulkach Clotrimazolum, czy są skuteczne i zaleczają do końca? Czy kuracji nie trzeba za chwilę ponawiać? Co się stanie gdy dziecko przez przypadek zje taką globulkę, czy jest ona trująca? Z góry dziękuję za te wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Globulki dopochwowe preparatu Clotrimazolum, o ile oczywiście lekarz nie zalecił inaczej, powinno się stosować raz na dobę na noc wprowadzając globulkę głęboko do pochwy. Leku nie należy stosować w czasie miesiączki. W czasie leczenia nie należy stosować tamponów, irygacji, środków plemnikobójczych oraz innych preparatów dopochwowych.