Stosowanie Izoteku a zaczerwienienie skóry

Witam. Od 5 dni biorę lek Izotek, 20mg/dziennie, 5 razy w tygodniu. Wczoraj odczułam i zauważyłam czerwone, zaognione, atopowe(?), suche placki na twarzy, skóra jest bardzo zaczerwieniona, podrażniona i piecze. Bardzo nieestetycznie to wygląda, co więcej wydaje mi się, że twarz jest delikatnie opuchnięta. Dodam, że mam skórę suchą i wrażliwą. Czy w tej sytuacji powinnam kontynuować kurację czy przerwać ją? Dziękuję za odpowiedź.

Te objawy często towarzyszą kuracji Izotekiem. Proszę dbać o odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skóry stosując np. Cetaphil MD 2-3x dziennie na skórę twarzy oraz do mycia skóry emulsję Cetaphil lub Physiogel oraz przegotowaną, ostudzoną wodę.