Suplementacja witaminy D3 u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym

Witam, urodziłam w UK synka 3 tygodnie temu, przy porodzie dostał witamine K w zastrzyku. Karmie butelka bo niestety nie mam pokarmu. Chciałabym zapytac czy jeśli w mleku modyfikowanym jest dawka witaminy D3 -1.2 ug i K 4.4ug to czy mam mu podawac jeszcze w kropelkach?

Milena Lubowicz

Czy ta dawka jest zawarta w 100 ml produktu czy w całej porcji, którą dziecko wypija na dobę? Obecnie zalecana dawka witaminy D3 to 10ug podawana do ukończenia 3 roku życia, a witaminy K to 25 ug podawane dziecku do skończenia 3 miesiąca życia. Proszę dokładnie policzyć ile dziecko spożywa witamin w porcji dobowej mleka.
Pozdrawiam