Tęsknota za domem rodzinnym u studentki

Witam mam pewien problem, otóż właśnie wyjechalam na studia do miasta oddalonego o 150 km od rodzinnego jestem ja wymarzonym kierunku, ale już nie mogę sobie poradzić z tęsknotą za rodziną i domem. Od momentu wyjazdu cały czas płaczę i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, mam cudowną rodzinę i jestem z nimi bardzo zżyta teraźniejszości sytuacja przeraża mnie i nie wiem jak sobie poradzić w dodatku mieszkam tutaj sama a mój chlopak jest na studiach 250 km ode mnie. Jak sobie poradzić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bądź cierpliwa i daj sobie czas na adaptację do nowych warunków życia. Warto, żebyś utrzymywała jak najczęstszy kontakt z rodziną i chłopakiem (telefon, internet). Poza tym postaraj się poznać miasto, w którym obecnie mieszkasz - nie będziesz się wtedy czuła w nim tak obco. Istotną rolę odgrywa również wsparcie społeczne - spróbuj zintegrować się z ludźmi z roku.
Pozdrawiam

Warto pamiętać, ze na początku zawsze jest trudno. Wszystko jest nowe- mieszkanie, nauka, radzenie sobie ze wszystkim. Potrzeba trochę czasu, by okrzepnąć w nowej sytuacji i wypracować nowe sposoby radzenia sobie. Takie emocje są naturalne. Coś się w Pani życiu skończyło ( i może trzeba to trochę opłakać), zaczęło się coś nowego (by móc zacząć się tym cieszyć). Warto tez poszukać zalet sytuacji, rzeczy, przyjemności, które można robić właśnie i tylko w tej sytuacji, a które przynoszą radość. Zapewnić tez sobie wsparcie bliskich. Obecnie jest trochę łatwiej ze względu na telefony czy skypa.