Testy płatkowe a przeziębienie

W poniedziałek miałam zakładane testy płatkowe.byłam zdrowa, dziś jest wtorek, obudziłam się przeziębiona: dreszcze ,katar, ból głowy itp. Jestem już po trzech aspirynach. Czy może to mieć wpływ na wynik jutrzejszych odczytów testów?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Testów paskowych nie należy wykonywać u osób przeziębionych, gorączkujących czy przyjmujących antybiotyki. Nadmierna potliwość występująca wraz z gorączką może zaburzyć wynik testu. O tym czy należy powtórzyć badanie zadecyduje lekarz prowadzący.