Ubytek komory międzykomorowej u 2-miesięcznego dziecka

Witam mam takie pytanie u dziecka 2 miesięcznego lekarz stwierdził ubytek przegrody miedzykomorowej -4,4mm zw części mięśniowej qp;qs;1,6;1,0 pav max-145cm/s mpa-0,8cm lv v max-90/s lvot-0,81cm .Jakie jest prawdopodobieństwo samoistnego zamknięcia , czy z taką wadą bedzie konieczny zabieg chirurgiczny

Małgorzata Panek

Niewielkie ubytki mięśniowej części przegrody międzykomorowej u większości dzieci zamykają się samoistnie. Konieczna jest konsultacja kardiologiczna i regularne kontrole. Kardiolog oceni czy leczenie zabiegowe będzie konieczne.
Pozdrawiam