Ubytek przegrody międzykomorowej w sercu u 2-miesięcznego dziecka

Witam,przy pierwszej wizycie mojej 2 miesięcznej córeczki pediatra wykrył szmer w serduszku.dostaliśmy skierowanie do kardiologa.Kardiolog stwierdził że jest to wada serca,byłam przerażona gdyż myślał że w szpitalu mnie o tym poimformowali,niestety nie.Miałam również badanie połówkowe,ginekolog stwierdził że wszystko jest w porządku.Kardiolog cały czas mówił o operacji,moje pytanie brzmi czy konieczny będzie operacja?wada mojej córki to ubytek przegrody międzykomorowej-4,4mm zw części mięśniowej

Aleksander Ropielewski

Taką wadę leczy się operacyjnie. Operacja to jedyny sposób uniknięcia groźnych chorób serca w przyszłości będących powikłaniem przetrwałego ubytku w przegrodzie międzykomorowej,